پلکسی پلکسی گلاس

خطاطی در تابلوسازی
آگوست 26, 2019
تابلو سازی 53
اهمیت رنگ در تابلوسازی
آگوست 29, 2019

 

 

پلکسی | پلکسی گلاس

یکی از پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده برای ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی که بر اساس حروف برجسته طراحی می شوند نظیر تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو ترموود ، تابلو لایت باکس ، تابلو نئون پلاستیک ، تابلو وکیوم ، تابلو فلکسی و … ورق پلکسی یا همان پلکسی گلاس می باشد .

حروف پس از طراحی توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی بریده شده و دور تا دور پلکسی چسبانده می شود و به شکل حروف برجسته مدنظر در می آید .

پلکسی یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین متریال های مورد نیاز در صنعت تابلوسازی می باشد .

پلکسی چیست ؟

پلکسی نوعی پلاستیک مشابه شیشه است . جنس آن از نوع پلی کربنات می باشد .نوعی پلیمر محسوب می شود.

اما همچون شیشه شکننده نیست و از شفافیت بالایی برخوردار است .

در واقع پلکسی نوعی پلی متیل متاکریلیت یا به اصطلاح رایج آکریلیک یا آکریلیک گلاس است .

با برند تجاری پلکسی گلاس (Plexiglass) در حوزه های متعدد شناخته شده .

کاربردهای بسیاری خصوصا در صنعت تابلوسازی دارد .متریال پلکسی گلاس در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم است .رطوبت کمتری را جذب می نماید و نسبت به شیشه دوام بیشتری دارد .ضخامت کلی آن از یک تا ۴۰ میلی متر متغیر می باشد . برای حفاظت از ورق های پلکسی در برابر هر گونه ضربه ، خط و خش و گرد و غبار ، این ورقها را با یک برچسب مقوایی می پوشانند.در هنگام برش به راحتی می توانید طرح مدنظر را بر روی این برچسب ها طراحی کنید و سپس اقدام به عملیات برش نمایید .

یکی از قابلیت هایی که پلکسی نسبت به شیشه دارد این است که شیشه دارای شفافیت ۹۰ درصد می باشد.

اما پلکسی از شفافیت ۹۲ درصدی برخوردار است .

نسبت به شیشه هم مقاوم تر است .همین وجه تمایز سبب برتری ورق پلکسی نسبت به شیشه در کاربردهای متعدد می شود .

دسته بندی پلکسی گلاس :

پلکسی گلاس رنگی.

پلکسی گلاس آینه ای.

پلکسی گلاس مات.

پلکسی گلاس ترانسپارنت معمولی.

پلکسی گلاس شفاف ، سفید ، مشکی.

قیمت پلکسی گلاس :

به طور کلی قیمت ورق پلکسی گلاس به ضخامت و ابعاد ورق ها بستگی دارد و هر چه ورقها دارای ضخامت بیشتری باشند به طبع به قیمت بالاتری عرضه می شوند و رنگها نیز سبب تفاوت قیمت می شود برای مثال قیمت پلکسی مات با قیمت پلکسی طلایی متفاوت می باشد .

نام های متعدد ورق پلکسی گلاس :

به طور کلی ورق های پلکسی گلاس با نام های متعدد و رایج نظیر طلق پلکسی ، طلق شیشه ای شفاف ، طلق شیشه ای ، شیشه پلکسی ، طلق شفاف در میان مشتریان فراخوانی میشوند که از این نام ها بیشتر ورق شفاف کاربرد دارد و همان طور که در حوزه تابلوسازی از هر متریالی نوع ایرانی ، چینی و کره ای موجود است این ورقها نیز توسط کشورهای متعدد و با برندهای مختلف عرضه می شوند که هر کدام دارای کیفیت های متعددی هستند و اگر می خواهید جنس با کیفتی تهیه کنید که برای سالها ماندگاری داشته باشد پیشنهاد می کنیم نوع کره ای و با کیفیت آن را تهیه نمایید .

امدوارم این مطلب (پلکسی | پلکسی گلاس) برایتان مفید واقع شده باشد.